skontaktuj się z nami: +(48) 606 63 63 33 a.pfejfer-buczek@transitiongroup.eu

Zarządzanie karierą

Kariera to sekwencja zmian w życiu zawodowym, które wyrażają nasz potencjał, preferencje zawodowe oraz możliwości w danym momencie życia. W rozumieniu potocznym, kariera kojarzy się przede wszystkim z osiągnięciem sukcesu poprzez awans i władzę. A tak naprawdę, jest ona tożsama z całym życiem zawodowym człowieka, niezależnie od zajmowanej pozycji i stanowiska. A życie zawodowe przeplata się nieustannie z życiem prywatnym…
Takie spojrzenie daje więcej wolności w planowaniu nowych ścieżek zawodowych i pozwala wyjść poza utarte schematy kariery.

 

Podejście Transition Group

Zespół Transition Group to Konsultanci Kariery z bogatym doświadczeniem w rekrutacji i biznesie w polskich i międzynarodowych firmach, działających w różnych branżach. To specjaliści w zakresie zarządzania organizacją, przedsiębiorczości, psychologii, coachingu i zarządzania stresem. Różnorodna ekspertyza czyni z nas skutecznych sparing partnerów w rozwoju Uczestników. Do tej pory towarzyszyliśmy ponad 100 menedżerom średniego i wyższego szczebla w ich zmianie zawodowej.

Realizując nasze programy pomagamy Uczestnikom odkryć ich mocne strony i uwierzyć we własne siły. Pracujemy nad komunikacją z potencjalnym pracodawcą przez pryzmat konkretnych osiągnięć. Uświadamiamy siłę networku i marki osobistej na rynku pracy, wykorzystując różnorodne narzędzia do kreowaniem profesjonalnego wizerunku. Planujemy z Klientem bardzo konkretne działania na rynku pracy i śledzimy dzień za dniem ich efekty. Bo cel jest jeden – znaleźć pracę, zmienić ją, albo przekierować karierę zawodową.

W Transition Group rozumiemy, że każdy ma inne potrzeby dotyczące kariery, czy wyzwań zawodowych. My dbamy o to, aby te potrzeby mogły się zmaterializować .

Pamiętamy, że:

  • rynek pracy ciągle się zmienia i rozwija -trzeba znać reguły jego działania i umieć się na nim poruszać w sposób aktywny
  • kariera to także zbiór wartości, przekonań i celów życiowych – rozwój kariery musi być z nimi spójny
  • rynek pracy jest konkurencyjny – świetlana kariera w ostatniej organizacji, nawet o doskonałej renomie, nie wystarczy, aby dostać nową pracę. Nie stanowiska, a mierzalne sukcesy i osiągnięcia są istotne. Trzeba je umieć przekonująco przedstawić potencjalnemu pracodawcy
  • planowanie kariery jest jak plan marketingowy – najpierw dobra strategia, potem „po snajpersku” wyjście na rynek pracy

 

Czy wiesz że: Pierwsze programy, które miały charakter outplacementu, były realizowane po zakończeniu II wojny światowej w USA dla wojskowych, którzy wchodzili na rynek pracy. Dziennikarz Bernard Haldane, redaktor naczelny The New York Journal of Commerce, opracował program szkoleń, na których analizowane były osiągnięcia uczestników, a w szczególności ich uniwersalne kompetencje. Żołnierze uczyli się pisać życiorys, prezentować go oraz i odpowiadać na pytania, które mogły paść na rozmowie o pracę.

Dla klientów biznesowych

Rozstanie z pracownikiem, szczególnie nie z jego przyczyny. jest niekomfortowe dla pracodawcy. Konieczność pożegnania bardzo często szanowanego, docenianego i dobrego członka zespołu wyzwala uczucie żalu, ale rodzi też w kadrze zarządzającej obowiązek, aby pomóc pracownikowi w zarządzeniu dalszą karierą i wejściu na rynek pracy.

czytaj więcej

Dla klientów indywidualnych

Program dla Klientów Indywidualnych jest skierowany do Menedżerów Średniego i Wyższego szczebla oraz Top Executives.

czytaj więcej
Top