skontaktuj się z nami: +(48) 606 63 63 33 a.pfejfer-buczek@transitiongroup.eu

Praca w cyklu oznacza także czas na odpoczynek

Na ostatnim spotkaniu ze społecznością sektora ❤Healthcare, Katarzyna Perlowska zwracała uwagę na mądre zarządzanie energią umysłową w ciągu dnia.
Wymiar umysłowy energii jest super ważny, aby pracować efektywnie i żeby wysiłek zarówno analityczny, jak i kreatywny przynosiły rezultaty.

Każdy z nas indywidualnie, ale także każdy zespół i jego szef powinni wiedzieć, jak pracować w tzw. rytmie dualnym, kiedy to wysoka aktywność w ciągu dnia przechodzi w czas niskiej koncentracji i jak organizować spotkania, aby nie przekraczać czasu możliwego skupienia.
Tego uczymy na szkoleniach dla zespołów.

💥Praca w koncentracji wymaga skupienia się na jednym zadaniu (mózg nie jest przygotowany do wielozadaniowości) i odbywać się cyklicznie (np. 90 min. praca, 20 min. odpoczynek).

💥 Technika POMODORO pomaga w skupieniu i koncentracji na zadaniu w krótkich sekcjach (tzw. pomodori) – 25 minut praca i 5 minut przerwy.

Zrób tak:

  1. Tworzysz  listę konkretnych zadań do zrobienia
  2. Nastawiasz budzik tak, żeby zadzwonił po 25 minutach i rozpoczynasz pracę nad pierwszym zadaniami z listy (po kolei)
  3. Gdy zadzwoni budzik, robisz przerwę na 5 minut. Fajnie by było gdybyś wstał i rozprostował kości
  4. Po 5 minutowej przerwie wracasz do pracy
  5. Po czterech sesjach „Pomodoro” robisz dłuższa przerwę 15-30 minut

Co może być na początku dla Ciebie trudne?

  1. Rozpraszanie przez elektronikę Dzwoni telefon, przychodzi sms, nowa wiadomość w skrzynce, w social mediach. Dlatego podstawowa rzecz: wycisz, lub wyłącz telefon, zamknij pocztę, wyłącz social media. Postępuj radykalnie!
  2. W biurze – rozpraszanie przez inne osoby.  Ustal z innymi w jakich godzinach mają Ci nie przeszkadzać. Połóż na biurku kartkę – TERAZ NIE POGADAMY. JESTEM SKUPIONY😊

Jak zacząć, żeby się nie zniechęcić:

1.Zacznij od jednej sesji Pomodoro dziennie przez pierwszy tydzień o stałej godzinie. Zaobserwuj, czy godzina jest dobra, co Ci przeszkadza. Czy osiągnąłem założone cele pracy? Co poprawić i zmienić?

2.Wprowadź zmiany, wejdź w rutynę Pomodoro

 

Technika  Pomodoro uczy :

– koncentracji

– konkretnego planowania

– unikania rozpraszaczy

 

Odczuwasz  ogromną satysfakcję, gdy odhaczasz kolejne wykonane zadania. Czujesz przypływ energii i endorfin. Jesteś zadowolony, że praca konkretnie posuwa się do przodu.

Spróbuj!!!!

 

🧡Zapraszamy serdecznie na nasze programy zarządzania energią osobistą – zarówno umysłową, emocjonalną, fizyczną i duchową.

😀Interaktywne sesje Kasi Perłowskiej dają wielkiego kopa energetycznego.

 

Tu szczegóły programu:

https://www.transitiongroup.eu/energia-osobista-dzien-po-dniu-szkolenie-zamkniete-2/

Zaproś nas do swojej firmy😊

 

 

#energia #wellbeing #stres

Top