skontaktuj się z nami: +(48) 606 63 63 33 a.pfejfer-buczek@transitiongroup.eu

Transition Group uczy się!

09.12.2019

Podnoszenie kwalifikacji zespołu to „must”. Zawsze coś możemy poprawić w naszej pracy. Karolina Kwiatkowska, Researcher, Joanna Komorowska, Project Manager pogłębiały wiedzę na temat wywiadu kompetencyjnego w rekrutacji na szkoleniu organizowanym przez Agnieszka Ciećwierz z Sigmund Polska.

 

Wywiad kompetencyjny jest jedną z podstawowych technik prowadzenia rozmowy rekrutacyjnej. Choć często kwestionowana jest jego trafność jako wyizolowanego narzędzia oceny, to umiejętne badanie kompetencji poprzez pytania behawioralne przybliża nas do właściwych wniosków.

 

W tej technice ważne jest: ✔stworzenie grupy kluczowych kompetencji (max. 5), dodanie do nich wskaźników behawioralnych oraz skali, która pozwoli określić poziom danej kompetencji ✔zastosowanie metody STAR w pytaniach: S – sytuacja T (task) -zadanie/cel do wykonania A (analysis) – analiza działania, co/jak zrobiłem R (result) – efekt działania Metoda STAR pozwala pytać o przykłady konkretnych działań w realnie zaistniałej sytuacji i określić zakres odpowiedzialności, samodzielności, itd.

 

Metoda STAR jest bardzo dobrym ćwiczeniem także dla kandydatów. W sposób uporządkowany pomoże przygotować się do rozmów i dodaje pewności siebie! BRAWO TEAM!

Top