skontaktuj się z nami: +(48) 606 63 63 33 a.pfejfer-buczek@transitiongroup.eu

Szukasz pracy w farmie (i nie tylko)? Kilka podpowiedzi

Z ciepłą myślą o szukających pracy w farmie, szczególnie o tych, którzy już są dostępni.

1. Kontaktujcie się szeroko z headhunterami. Rynek HH jest duży, ale rozdrobniony.

2. Ponieważ obecnie firmy farmaceutyczne przyhamowały z zatrudnieniem, poszerzajcie listę potencjalnych pracodawców. Nie czekajcie, aż „wymarzona firma” będzie zatrudniać.

3. Czytajcie analizy rynku, np. aptecznego. które co miesiąc zamieszcza Piotr Gawinek. Będziecie widzieli większy obrazek, np. na poziomie aptek, jaki jest przepływ pieniądza i gotowość zakupowa pacjenta. To trochę podpowie, które leki, a więc, które firmy radzą sobie lepiej -> większa szansa na wakaty ( Rx vs OTC, jakie kategorie, etc.).

4. Przygotujcie swoje cv pod kątem osiągnięć -STAR. Uważam, dwie rzeczy są teraz poszukiwane: postawa (otwartość na zmiany, zacięcie w dochodzeniu do celu, odporność, kreatywność, optymizm) i skuteczność (ja lubię pytać o konkretne sukcesy promocyjne w ostatnim roku).

5. Mam dużo pytań, jak można trafić do rynku farmaceutycznego spoza branży. Jak najbardziej można, ale pracodawca oczekuje, że chociaż w części rozumiesz specyfikę, sposób promocji, etc. Ucz się, poszukuj informacji (np. punkt 3), aby rozmowa rekrutacyjna była dobra i treściwa.

Top