skontaktuj się z nami: +(48) 606 63 63 33 a.pfejfer-buczek@transitiongroup.eu

Praca Rekrutera jest ciekawa!

19.07.2019

Praca Rekrutera jest ciekawa!

Oprócz efektywnej identyfikacji i selekcji kandydatów, wymaga od nas śledzenia trendów branżowych, rozwijania wiedzy  specjalistycznej. Musimy się uczyć, aby być partnerem dla klienta i kandydata!

 

Z  przyjemnością współpracuję z André Hempel, CEO 100 letniej szwajcarskiej firmy HEMPEL SPECIALS METALS, która jest  światowym dystrybutorem stopów tytanu i niklu, stali nierdzewnych, metali specjalnych.

Grupa Hempel jest ważnym dostawcą m.in. dla sektora medycznego, lotniczego i producentów zegarków.

 

Ciekawe:

– Medycyna: stopy tytanowe są stosowane w implantach stawu biodrowego, czy dentystycznych. Firma Hempel rozwija R&D, dostarczając je w postaci proszku do druku 3D.

 

– Przemysł lotniczy: Coraz więcej zastosowań mają kompozyty, np.na  bazie włókien węglowych, ale krytyczne  części konstrukcyjne samolotu pozostają metalowe. Tytan zyskał uznanie gdy został wykorzystany do budowy statku kosmicznego w misji  Apollo.

 

– Zegarki: Tytan jest wykorzystywany do wykonania koperty.  Jest bardzo lekki, nie wywołuje alergii. Stal szlachetna może być używana tylko gdy posiada niską dopuszczalną przez EU zawartość niklu (uczulenia).  Jest ciężka, co lubią miłośnicy czasomierzy.

 

Może każdy z nas gdzieś „otarł się” o produkty firmy Hempel:)

 

Dobrego dnia!

Top