skontaktuj się z nami: +(48) 606 63 63 33 a.pfejfer-buczek@transitiongroup.eu

Dzień Dobry

20.03.2019

Podróżowaliście kiedyś? Planujemy gdzie zaczynamy podróż i gdzie ją chcemy zakończyć. Kiedy ruszamy i kiedy dotrzemy do celu. Nasze życie jest jak podróż. Planujemy szkolne oceny, które chcemy uzyskać na koniec roku, planujemy udział w dodatkowych zajęciach, które są ciekawe, wybieramy szkołę, wybieramy zawód, wyobrażamy sobie jak będzie wyglądało nasze życie. Planujemy. Czy nasze plany zawsze się spełniają? Nie spotkałem jeszcze nikogo, kto zrealizowałby wszystko, co zaplanował. Kto z Was lub Waszych znajomych zdobył zawód, ale na życie zarabiał zupełnie inaczej?

 

Ja ukończyłem medycynę, zostałem lekarzem, byłem zaangażowany w chirurgię. Na fali przemian lat 90-ych pozostawiłem medycynę i rozpocząłem karierę menedżerską. Przystosowałem się. Ukończyłem nowe studia. Wydobyłem swoje najlepsze predyspozycje przydatne w nowym środowisku. Ciężko pracowałem, mając świadomość, że rywalizacja z absolwentami zarządzania po renomowanych uczelniach nie będzie łatwa. Po kilkunastu latach wróciłem do zawodu lekarza. Zdałem Lekarski Egzamin Końcowy. Podjąłem specjalizację z psychiatrii, wnosząc do tej roli całe moje wcześniejsze doświadczenie. Ponownie przystosowałem się.

 

Jeśli wybierasz się w podróż, np. samolotem, bierzesz zapewne pod uwagę to, że bagaże mogą nie dolecieć razem z Tobą. Wyobraź sobie, że lecisz na galę wręczenia Oscarów i zaginie Twoja walizka, a w niej Twoja kreacja, Twój smoking. Co zrobisz? Jak sobie poradzisz? Przywiozą Ci walizkę… następnego dnia po gali… Musimy mieć jakiś plan „B”, ale żeby się on powiódł, sytuacja powinna być wcześniej przewidziana, na wszelki wypadek powinny być zabezpieczone zasoby, musimy wreszcie, zadziałać tak, aby zrealizować cel.

 

Zapytam Cię… czy utrzymał/a/byś swoją rodzinę ze sprzedaży sandałów, w kraju, w którym nikt nie mówi w żadnym języku, który znasz?  Jak poradzisz sobie ze stresem? Jakich kompetencji potrzebowałbyś, żeby Ci się powiodło? Czy wiesz, co jest Twoją siłą? Co wynika z Twoich cech i predyspozycji, a co jest wynikiem edukacji, szkolenia i doskonalenia kompetencji? Czy w ogóle wiesz, jakimi kompetencjami dysponujesz, jakimi nie, a które musisz jeszcze udoskonalić i w jakim zakresie? Czy jesteś świadom/a swojej profesjonalnej osobowości? Wiemy, że powinniśmy być gotowi na zmiany. Wiemy, że mamy być przekonani, że damy radę. Damy radę? W jaki sposób? Człowiek świadomy siebie, nie będzie miał kłopotu z odpowiedzią na te pytania.

 

Słowo „transition” oznacza przemianę, zmianę, przejście z jednej formy do drugiej. W Transition Group interesujemy się człowiekiem. Jesteśmy zawodowo przygotowani do asystowania naszym Klientom podczas zmian. Asystujemy, ale też przygotowujemy do zmian, które nadejdą. Sami doświadczaliśmy i wciąż doświadczamy zmian, do których przystosowujemy się, pokonujemy ograniczania, realizujemy założenia. Transition Group ma wiele do zaoferowania, każdemu, kto w tej chwili czyta ten tekst. Zapraszam do zapoznania się z zawartością naszej strony internetowej. Zapraszam do współpracy.

Wiktor Buczek

Top