skontaktuj się z nami: +(48) 606 63 63 33 a.pfejfer-buczek@transitiongroup.eu

Dobrostan a myślenie systemowe

Myślenie systemowe ma ogromne znaczenie dla strategii wellbeingowej.
W systemie są składowe,które powodują,że poszczególne podsystemy wzmacniają się albo znoszą.
Na zajęciach studiów „Pozytywna organizacja” na Kozminski UniversityKatarzyna Pilipczuk PhD i Piotr PILIPCZUK uwrażliwili nas aby spojrzeć na firmę w kontekście systemu- większej całości, docierając do jądra przyczyn zachowań.

 

🧨Realizując szereg inicjatyw w obszarze #promocjazdrowia#dobrostanpsychiczny, możemy mieć tendencję do spłycania problemów nie analizując tego co najtrwalsze, ale najtrudniejsze do zmiany, czyli przekonań wartości, postaw.

 

Weźmy przykład -jeśli w firmie chcemy zbudować kulturę bezpieczeństwa psychologicznego, nie zmienimy jej poprzez okazjonalne eventy.
Jeśli np. przekonania dotyczące obniżonego funkcjonowania psychicznego są takie, że jest to wyłącznie sprawa po stronie pracownika, na nic się zdadzą najlepsze inicjatywy wzięte z rynku.

🥇Dopiero ukształtowanie odpowiedniej postawy, przez budowanie świadomości i zdobywanie wiedzy,dzięki której rozumiemy, jak zdrowie psychiczne wpływa na systemy w organizacji, na koniec jej biznes, robi, jak to mówią „różnicę”. Dalej,budowanie kompetencji.

 

Świadomość-Wiedza-Kompetencje-Zmiana Zachowań

#mindset #dobrostanpsychiczny

#dobrostanpsychiczny

Top