skontaktuj się z nami: +(48) 606 63 63 33 a.pfejfer-buczek@transitiongroup.eu

CZY UWAŻNOŚĆ MA ZNACZENIE?

11.09.2019

Uważność (mindfulness) jest szczególnym rodzajem świadomej i nieosądzającej uwagi, skierowanej na bieżącą chwilę (Kabat-Zinn, 1990). Odnosi się do doświadczenia świata bez jego osądzania (Ray, 2002).

 

Wiele mówi się o uważności w biznesie… ale czy wprowadzanie mindfulness do firm nie jest tylko próbą maskowania niedociągnięć organizacyjnych? W opinii krytyków, mindfulness jest niczym kosmetyk, którym można przypudrować niekorzystny wizerunek firmy i pokazać ludzką twarz szefów (Krytyka Polityczna, 16/01/2018).

Temat modny, czasem jednak wzbudza uśmiech i powątpiewanie.

 

Tymczasem, badania przeprowadzone na dużych grupach wykazały, że praktyka mindfulness jest silnie skorelowana z dobrym samopoczuciem. Redukuje gonitwę myśli, niepokój, prowadzi do obniżenia poziomu stresu (Querstret, Cropley, 2013).

 

Praktycy mindfulness wskazują, że bycie uważnym pozwala na uwolnienie się od nawykowego sposobu reagowania, pomaga rozwijać koncentrację, osobistą efektywność w pracy, inteligencję emocjonalną i pobudza kreatywność.

 

Spójrzmy rzeczowo na mindfulness – zanim zastosujesz, posłuchaj… zanim zamówisz dla całej firmy, sprawdź… wiedza to podstawa.

 

Zapraszamy menedżerów HR i biznesu na seminarium Transition G. o mindfulness, 17 września 2019r na ul. Domaniewską 44

 

Zagadnienia:

 

Zgłoszenia prosimy wysyłać do Iwony Tekli na adres:

i.tekla@transitiongroup.eu

 

Serdecznie zapraszamy!

Top