skontaktuj się z nami: +(48) 606 63 63 33 a.pfejfer-buczek@transitiongroup.eu

Kryzys psychiczny

16.03.2021

Doszliśmy do trzeciego, finałowego webinaru o depresji.

Wiktor Z. Buczek MD, MBA mówił m.in. o kryzysie psychicznym. Zbliżający się kryzys mogą zauważyć bliscy czy koledzy w pracy-zmiana zachowania, pobudzenie, agresja, płacz, smutek, ujawniane myśli pełne beznadziei….
Ważna jest rola środowiska.

🔴W kryzysie odczuwamy brak możliwości samodzielnego poradzenia sobie z problemem. Tracimy równowagę i wchodzimy w stan dezorganizacji i zagrożenia. Inaczej mówiąc, na drodze do osiągnięcia ważnych celów życiowych napotykamy przeszkody, których nie jesteśmy w stanie przezwyciężyć za pomocą dotychczasowych metod rozwiązywania problemów.

Jedna z ważnych metod pomocy jest skorzystanie z pomocy psychologa/psychoterapeuty. Celem takiego kontaktu i interwencji kryzysowej jest przywrócenie równowagi. W sytuacjach poważnych może być potrzebna hospitalizacja. Kryzys może prowadzić do próby samobójczej.

💥Ważne dla środowiska bliskich jest BYĆ przy osobie w kryzysie (jestem obok, martwię się o ciebie), zachowywać się maksymalnie EMPATYCZNIE, jednak nie należy bać się dzwonić po PROFESJONALNĄ pomoc, gdy sytuacja się pogarsza (112).

📌Telefony zaufania
dorośli 116-123
dzieci 116-111

#zdrowiepsychiczne #mentalhealth

Top