skontaktuj się z nami: +(48) 606 63 63 33 a.pfejfer-buczek@transitiongroup.eu

25-lecie Polsko Szwajcarskiej Izby Handlowej

Dystans władzy a sprawa szwajcarska…

🧨Dystans władzy to jeden z wymiarów kultury – pokazuje, jak bardzo zwykli ludzie oddaleni są od władzy poprzez tworzenie przez górę dystansu, okazywanie atrybutów władzy, podkreślanie miejsca w szeregu.

 

💌Piszę o tym, bo będąc od lat członkiem Polish-Swiss Chamber of Commerce, jako reprezentująca w Polsce grupę rekrutacyjną oprandi & partner ag , często miałam okazję spotykać ambasadorów Szwajcarii na izbowych spotkaniach.

 

💥Każdy z nich był chętny do zwykłej rozmowy, zainteresowany tym co robisz, zaangażowany osobiście we wspieranie współpracy pomiędzy krajami, obecny nie tylko poprzez swoich przedstawicieli, ale sam uczestniczący w wydarzeniach. Tak, jak obecny ambasador – Fabrice Filliez (na zdj.) – życzliwy, otwarty, ciekawy Polski, z poczuciem humoru.

 

💘Szwajcaria to taki kraj, gdzie większość decyzji zapada w procesie referendum, obywatele mają rzeczywisty wpływ na bieg wydarzeń. To także kraj, gdzie jest wiele różnych narodowości i przeplatające się języki -niemiecki, francuski, włoski… Może to wszystko ma znaczenie dla poczucia niskiego dystansu władzy. Jak powiedział pan ambasador w czasie naszej pogawędki – bo my jesteśmy tacy ..”zwykli i prości ludzie z gór”😊

💨Mniejszy dystans przekłada się w oczywisty sposób na wellbeing także organizacyjny -wzmacnia jakość współpracy, zwiększa poczucie pewności siebie, ośmiela i buduje zaangażowanie.

 

💗Droga Izbo – Polish-Swiss Chamber of Commerce – z okazji 25-lecia Waszej działalności, życzę Wam tak doskonałego partnerstwa z członkami, jak dotychczas. Pięknie się rozwijacie, dbacie o relacje, pomagacie i jesteście życzliwi! Wszystkiego najlepszego Ulrich Schwendimann (zdj.), Katarzyna Kołowiecka (zdj.), @Marta Borowska, Michał Muszyński i inni Dzięki za naszą #wellbeing wspólną drogę i projekty. Pozdrawiam wszystkich moich szwajcarskich klientów!

Top